XII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym

W dniach od 15 do 17 czerwca 2018 r. w Licheniu Starym rywalizowały 32 drużyny ochotniczych straży pożarnych,zarówno męskich,jak  ikobiecych, w całego kraju, w XII Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym.
Do startu w Mistrzostwach dopuszczone zostały łodzie motorowe w dwóch kategoriach
o mocy silnika: I klasa do 49 KM, oraz II klasa powyżej50KM. Strażacy rywalizowali
w kilku konkurencjach, takich jak: budowa wału powodziowego, wyścig łodzi wiosłowych, rzuty ratownicze kołem i rzutką, podejmowanie tonącego z wody do łodzi wiosłowej, a także holowanie łodzi wiosłowej łodzią motorową, podejmowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej i najbardziej spektakularny slalom łodzi motorowych. W niedzielę pod koniec zawodów doszło także do groźnie wyglądającego wypadku, kiedy jedna z łodzi motorowych podczas omijania boi  przewróciła się do góry dnem, a zawodnicy z niej wypadli. Szybko jednak pojawiły się przy nich ekipy ratownicze, które wyciągnęły zawodników z wody. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nakielscy strażacy wystartowali w zawodach po raz 9. W klasyfikacji generalnej po zaciętej
i emocjonującej walce drużyna OSP Nakło zajęła 16 miejsce. Nasza jednostka wystartowała w składzie: Krystian Płatek- dowódca, Łukasz Franków- sternik, Patryk Batarowicz- zawodnik, Janusz Jeżewski- zawodnik.