Trzy niedzielne zdarzenia

Niedziela 8 lipca była bardzo pracowitym dzień dla strażaków OSP Nakło nad Notecią.

O godzinie 10:18 zastęp GBA został zadysponowany do pożaru w jednej z firm zajmującą się utylizacją odpadów na terenie Paterka. Wysoki słup czarnego dymu widoczny był z kilkunastu kilometrów. Po przybyciu pierwszych zastępów zastano palącą się wiatę z środkami ropopochodnymi przeznaczonymi do utylizacji. Wiata zlokalizowana była w pobliżu stolarni, w której znajdowały się lakiery i rozpuszczalniki. W działaniach brało udział kilkanaście zastępów straży pożarnych. 

W tym samym czasie gdy zastęp GBA gasił pożar w Paterku, nasz drugi zastęp GLM udał się do neutralizacji plamy oleju która miała długość ok 2 km i przebiegała przez centrum miasta.

Podczas powrotu zastępu GBA z Paterka zauważyliśmy na Noteci przewrócony kajak. O powyższym fakcie poinformowaliśmy Powiatowe Stanowisko Kierowania. Na miejsce zadysponowany został również GBA z JRG 1 Nakło. Po dojeździe do miejsca zdarzenia zastaliśmy wyciągniętego z rzeki przez spacerowiczów młodego mężczyznę. Nasze działania polegały na udzieleniu pierwszej pomocy mężczyźnie który był nieprzytomny. Po kilkunastu minutach mężczyzna odzyskał świadomość i został przetransportowany prze Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. 

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu kurier-nakielski.pl