Pożar sadz w kominie

W dniu 21 lutego tuż po godz. 14 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadz na Placu Zamkowym w Nakle. Na miejsce został zadysponowany zastęp GBA z JRG 1 Nakło jednak po dojeździe na miejsce dowódca zdecydował o zadysponowaniu dodatkowych sił i środków. Na miejsce skierowano zastęp GBA z naszej jednostki a chwilę później także GCBA i SH z JRG 1 Nakło. Po wstępnym rozpoznaniu stwierdzono wysoką temperaturę w stropie pomiędzy parterem a pierwszym piętrze a także popękany komin na całej długości budynku. W pierwszej fazie działań komin gaszono przy użyciu piasku a następnie zestawu kominiarskiego. W międzyczasie podjęto decyzję o wycięciu otworów w celu sprawdzenia na jaką powierzchnie rozprzestrzenił się pożar. Działania prowadzone były równocześnie, na parterze przez JRG 1 Nakło a na pierwszym piętrze przez naszych ratowników. Po wykonaniu otworu potwierdziły się wskazania kamery termowizyjnej i dalsze czynności polegały na ugaszeniu pożaru w przestrzeni międzystropowej. Podczas dozoru, prowadzonego przez naszą jednostkę, stwierdzono wzrost temperatury w kominie na parterze budynku i podjęto decyzję o częściowym rozebraniu przewodu. Działania zakończyliśmy po godz. 22

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu www.kurier-nakielski.pl