XI Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym

W dniach 23-25.06.2017 w Licheniu odbyły się XI Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. Dla naszej jednostki był to już 8 start na tych mistrzostwach. W tym roku udział brali :

  • Krystian Płatek – Dowódca
  • Łukasz Franków – Stermotorzysta 
  • Patryk Batarowicz – Załoga 
  • Łukasz Nowak – Załoga 

Nasza drużyna do Lichenia wyruszyła w piątkowy ranek. Po zwiedzeniu bazyliki i zakwaterowaniu się, rozpoczeliśmy ostatni trening. Pierwsza konkurencja rozpoczynała się dopiero o godz. 22.30 w Piątek. Było to układanie wału przeciwpowodziowego po zmroku. Wcześniej jednak wszystkie jednostki biorące udział w mistrzostwach udały się na paradę pojazdów przez Licheń i Ślesin. Tak zakończyliśmy pierwszy dzień zmagań.

Od sobotniego ranka do wieczora musieliśmy stawić się na starcie aż cztery razy. Były to rzuty kołem ratowniczym i rzutką, podbieranie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej, holowanie łodzi wiosłowej i wyścig łodzi wiosłowych. Był to bardzo wyczerpujący dzień dla naszych zawodników ze względu na duża ilość startów a także zmieniające się warunki pogodowe. 

W niedziele startowaliśmy w  podbieraniu tonącego przy użyciu wiosłowej a także slalomie łodzi motorowych. 

Ostatecznie nasza drużyna zajęła 4 miejsce w klasie do 49 KM silnika i 8 miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Jednostka dziękuję wszystkim kibicom którzy przybyli do Lichenia aby nas dopingować.