Wichura której długo nie zapomnimy

Dzisiaj tj. 11 września mija miesiąc od nawałnicy która przeszła przez nasz region. Nasze zastępy praktycznie codziennie wyjeżdżały do zdarzeń związanych z nawałnicą. Nie jesteśmy w stanie nawet opisać wszystkich zdarzeń do jakich byliśmy dysponowani. Przez pierwsze 24 h po przejściu nawałnicy działaliśmy bez żadnej przerwy. Następne dni to praca od wczesnych godzin porannych do zmroku. Nasze działania polegały m. in. : Zabezpieczaniu uszkodzonych pokryć dachowych oraz konstrukcji nośnych dachów, elementów konstrukcyjnych budynków mieszkalnych i gospodarczych. Zabezpieczaniu budynków przy pomocy plandek. Poprawianiu zerwanych plandek z nienaprawionych jeszcze dachów. Usuwaniu powalonych i pochylonych drzew z dróg i chodników oraz zwisających konarów nad budynkami. Wypompowaniu wody z budynków mieszkalnych oraz zalanych ulic. W trakcie działań związanych z usuwaniem skutków nawałnicy mieliśmy okazje współpracować z jednostkami z takich miast jak: Włocławek, Choszczno, Golub – Dobrzyń czy Kowal.

W bieżącym miesiącu byliśmy dysponowani także do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych, zdarzeń drogowych oraz zabezpieczaliśmy rejon JRG 1 Nakło i zabezpieczenia biegu im. K. Biniakowskiego.