Pracowite dni jednostki

W dniu 26 maja zostaliśmy zaproszeni na festyn z okazji Dnia Dziecka na którym prezentowaliśmy sprzęt który znajduje się na wyposażeniu GBA. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się m.in. jak wygląda praca strażaka, do jakich zdarzeń straż pożarna jest wzywana. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość schłodzenie się przebiegając przez kurtynę wodną.

Tego samego dnia po pokazach zastęp GBA udał się na ulicę Baczyńskiego do usunięcia gniazda szerszeni. Był to pierwszy wyjazd w tym roku do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych.

W niedzielę 28 maja zabezpieczaliśmy IV Bieg Przełajowy Doliną Noteci. W zabezpieczeniu brały udział 2 nasze zastępy tj.: GLM i SlRr oraz zastęp GCBA OSP Cukrowni Nakło, GBA OSP Paterek i GLM OSP Polichno.

29 maja ok. godziny 15 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw między Nakłem a Paterkiem. W działaniach brał udział nasz GLM oraz zastęp GCBA z JRG1 Nakło. Działania trwały ok. 2 godzin.

We wtorek 30 maja zastęp GLM został zadysponowany na ulicę Zanotecie gdzie paliły się baloty siana. Działania trwały ok. 1,5h.

Następnego dnia 31.05 zabezpieczaliśmy rejon JRG-1 którego zastępy udały się do miejscowości Występ gdzie doszło do zawalenia ściany szczytowej w budynku domu mieszkalnego. Zabezpieczenie trwało ok. 3h.

 

Wykorzystane zdjęcia z www.kurier-nakielski.pl